duba visa3

Business Startup ile Dubai Vizesine Sahip Ol

Birlikte yaşayan, çalışan ve birlikte başaran bir yer İster küresel pazarlara kolay erişime sahip bir yer, ister yeni girişiminize başlamak için dinamik bir merkez arıyorsanız, Dubai tam size göre. Birleşik Arap Emirlikleri vizesi için hizmet veriyor ve tüm işlemleri takip ediyoruz. Hızlı ulaşım için tıklayın.

Dubai’de Serbest Vize Sahibi Olmanın Faydaları

Birçok genç işçi daha iyi bir yaşam kalitesi bulmak için BAE’ye gelmeye başladıkça, sevdikleri işte çalıştıkları için daha esnek çalışma saatlerine sahip olmak istedikleri için serbest çalışma seçeneği tercih edilenlerden biri haline geliyor.
Dubai’de Serbest Çalışan vizesi, diğer adıyla serbest meslek sahibi vizesi, BAE’deki herhangi bir işletmede serbest çalışan olarak çalışmanıza izin verir.  Dubai kadar başarılı bir şehirde serbest meslek sahibi olarak çalışmak, profesyoneller için en karlı fikirlerden biridir. Ancak bu popüler BAE Emirliği’nde yalnızca belirli sektörlerde çalışan profesyoneller serbest çalışan olarak faaliyetlerini yürütebilir. 

duba-visa5

Dubai Vize Türleri


48 Saatlik Dubai Transit Vize
96 Saatlik Vize
30 Günlük Kısa Dönem Tek Girişli Vize
Çok Girişli Cruise Vize
14 Günlük Servise Vizesi
30 Günlük Kısa Dönem Çok Girişli Vize
90 Günlük uzun dönem tek girişli (oturum başvuruları için)
90 Günlük Uzun Dönem Çok Girişli
24 saatten kısa sürede sonuçlanan VIP/EXPRESS Vize
Dubai’de bulunduğunuz süre boyunca ek ücret karşılığında vize sürenizi uzatabilirsiniz. Dubai vize uzatma işlemi ve ücreti hakkında detaylı bilgi için bizi arayınız.

Şirket Kurma Yoluyla Dubai Oturum İzni Başvuru Şartları

Dubai ikamet izni başvurusunu şirket kurma yoluyla gerçekleştirecek kişilerin 18 yaşını doldurmuş olması şartı aranmaktadır. Başvuru sahiplerinin Birleşik Arap Emirlikleri serbest ticari bölgesi şirketine sahip olması gerekmektedir. Şirket yerine ait ikametgah için şirket tarafından imzalı ve damgalı başvuru yapılması gerekmektedir. 

Şirket kurma yoluyla ikamet izni başvurusu sırasında pasaport aslının sunulması gerekmektedir. Bununla birlikte iyi hal belgesi, serbest ticaret bölgesi lisansı, çalışma belgesi, şirket isim kaydının bir nüshası talep edilmektedir. Başvuru aşamasında sunulan belgelerin İngilizce ve Arapça tercümlerinin Birleşik Arap Emirlikleri elçiliğinden noter onaylı olarak alınması gerekmektedir. Bu aşamada başvuru sahibinden ek evraklar talep edilebilmektedir. Dubai oturum izni 3 yıla kadar geçerli olmaktadır ve bu süre sona erdiğinde şartların uygulanmaya devam edilmesi halinde yenilenebilmektedir.

Turist vizesi, varışta vize almaya uygun olmayan veya BAE’ye vizesiz giriş hakkı olmayanlar içindir. Turist vizesi, dünyanın her yerinden uygun bireysel turistler için alınabilir. 18 yaşından küçük kadınlar, ebeveynleri ile birlikte seyahat etmedikleri sürece bu vize türüne başvuramazlar.

Temmuz 2018’de kabul edilen bir Bakanlar Kurulu kararına göre, yetişkinlere eşlik eden 18 yaşından küçük çocuklar, her yıl 15 Temmuz – 15 Eylül tarihleri ​​arasında ziyaretleri için ücretsiz vize alabilirler.

Turistler ve ziyaretçiler için süreci kolaylaştırmayı amaçlayan bir adımda artık tüm uluslar için yeni bir çok girişli turist vizesi verilebilmektedir. Beş yıllık vize, turistlerin kendi sponsorluğunda birden çok kez giriş yapmalarına ve her ziyarette 90 gün boyunca ülkede kalmalarına olanak tanır ve bu süre 90 gün daha uzatılabilir.

Planınıza bağlı olarak, BAE’ye turist vizeleri 30 gün veya 90 gün süreli, tek girişli veya çoklu girişli olarak verilebilir. Son zamanlarda, BAE, turistlerin kendi sponsorluğunda birden çok kez girmelerine ve her ziyarette 90 gün boyunca ülkede kalmalarına olanak tanıyan ve 90 gün daha uzatılabilen beş yıllık bir vizeyi kolaylaştırdı.

Her havayolunun vizenizin kendileri tarafından düzenlenebilmesi için yerine getirilmesi gereken bazı koşulları vardır. Koşullardan biri onlarla uçmaktır.

Not: BAE elçilikleri turist vizesi vermez. BAE’ye turist vizesi almak için BAE merkezli havayollarından biri, bir tur acentesi veya BAE’de sizin adınıza vize başvurusu yapacak bir otel (kalmayı düşündüğünüz yer) ile iletişime geçmeniz gerekir.

BAE vizesine başvurmak bundan daha kolay olamaz.

BAE Vizenizi Almak için 3 Basit Adım

  1. Online vize başvuru formumuzu ad, iletişim numarası, uyruk, vize türü, seyahat tarihi vb. bilgilerle doldurun.
  2. Tüm destekleyici belgelerinizin taranmış kopyalarını gönderin.
  3. Ödeme bağlantısını kullanarak vize ücretini ödeyin. Ödeme yapmak için kredi kartı veya banka havalesi kullanabilirsiniz.