germany-slider-1

Birleşik Arap Emirlikleri Şirket Kurulumu Sıkça Sorulan Sorular

2-  Hizmet ücretimizin ödemesini ve seçtiğiniz yargı bölgesi / ülke için gereken resmi Hükümet ücretini ödersiniz . Kredi / banka 

3-  Sizden tam bilgi topladıktan sonra, Business Startup Dubai size e-posta yoluyla kurumsal belgelerinizin dijital versiyonlarını (kuruluş sertifikası, hissedarlar / yöneticiler sicili, hisse senedi, muhtıra ve esas sözleşme vb.) Gönderecektir. Business Startup Dubai kitinin tamamı, ekspres teslimatla (TNT, DHL veya UPS vb.) İkamet adresinize gönderilecektir. Offshore şirket oluşumunuz tamamlandığında. Uluslararası ticaret yapmaya hazırsınız!

Dubai’de iş kurmanın 02 yolu vardır: serbest bölge işletmesi kurulumu ve anakara işletmesi kurulumu. Bir yabancı olarak, denizaşırı işletmeler için daha ayrıcalıklı avantajlar sunduğu için eski seçeneği seçmelisiniz.

Dubai serbest bölge şirket kurulumunun maliyeti, seçtiğiniz serbest bölge işletme kurulumunun türüne göre değişir, örneğin Dubai Çoklu Emtia Merkezi Otoritesi (DMCC), Dubai Yaratıcı Kümelenme Otoritesi (DCCA) ve Jebel Ali Serbest Bölgesi (Jafza). Genel olarak, Dubai serbest bölge şirket kurulum maliyetleri 9.000 AED ile 10.000 AED arasında değişmektedir. Serbest bölge işletmesi kurulumu sırasında tahakkuk eden diğer ücretler şunları içerir:

 • Lisans Ücreti: yılda 10.000 AED ila 50.000 AED
 • Ofis Ücreti: 15.000 AED – 20.000 AED
 • Sermaye: 1.000 AED ile 1.000.000 AED kadar

Tüm Dubai serbest bölgeleri arasında DMCC, serbest bölge şirket kurulumu için en iyi seçimimizdir. Kurulum maliyeti diğer serbest bölgelere göre biraz daha yüksek olsa da, yabancı işletmeler için çeşitli katma değerli hizmetler ve destek sağladığı için DMCC hala daha iyi bir seçenek. 6 yıl üst üste dünyanın önde gelen serbest bölgesi olan DMCC, Dubai serbest bölge şirket kurulumu için ideal bir destinasyondur.

  1. Profesyonellerimiz, offshore danışmanlık alanında 10 yıldan fazla deneyime sahiptir. Bu süre zarfında eşi benzeri olmayan bir açık deniz servis sağlayıcıları ağı geliştirmeyi başardık.
  2. Müşterilerimize en son yasaları tam olarak entegre ederek kişiye özel tavsiyeler sunuyoruz.
  3. En rekabetçi offshore sağlayıcılarından biriyiz.

  Sadece Sipariş Verin – Her Şeyi Sizin İçin Yapıyoruz

BAE’de üç tür ticari kuruluş vardır: Offshore Şirket Kurulumu – RAK IBC, FreeZone Şirket Kurulumu – FZE / FZC / FZ LLC ve Yerel Şirket Kurulumu – LLC.

İlk olarak , sahipler BAE hükümeti tarafından onaylanan benzersiz bir isim seçmelidir. Tipik olarak, işletme sahibi, adlarından biri onaylanan üç farklı işletme adı sunar.

İkinci olarak , BAE şirketinin yerel bir tescilli acentesi ve yerel ofis adresi olmalıdır.

 • BAE’de kayıtlı bir şirket ayrıca en az bir hissedar, bir yönetici ve bir sekreter gerektirir. BAE işletmeleri, tüm bilgilerinizin halka açık kayıtlardan gizli tutulmasına yardımcı olan One IBC vekil hizmetlerini kullanabilir.

One IBC , müşterilerin BAE’de denizaşırı IBC’yi açmalarına yardımcı olabilir. Müşterilere dünya çapında şirket kurma konusunda destek ve danışmanlık konusunda 10 yılı aşkın tecrübemizle, bizimle işbirliği yapan her müşteri için memnuniyet sağlayabileceğine inanıyoruz.

Dubai, yabancı yatırımcılar ve işletme sahiplerinin bir iş kurması için dostane yargı bölgelerinden biridir. Dubai’de Kurumsal Banka Hesabı açmak, gerekli belgeleri doğru biliyorsanız, kolay ve basit bir işlemdir. One IBC , Dubai’de bir banka hesabı açmanıza destek olabilir ve başvuru sahipleri için süreci daha basit hale getirebilir.

Süreç sırasında, bankacılar başka sorular sorabilir veya bir banka hesabı açmak için daha fazla belge isteyebilir.

Dubai, BAE’de bir banka hesabı açmak için olağan belge gereksinimlerinin listesi:

 • Ticaret ruhsatının kopyası;
 • MOA / AOA kopyası;
 • Hisse senedinin kopyası;
 • Kuruluş Belgesinin kopyası;
 • BAE giriş damgalı hissedar pasaportunun sayfasının kopyası;
 • Hissedarın Emirates kimliğinin kopyası (hissedar BAE’de ikamet ediyorsa);
 • Hissedarın Visa sayfasının kopyası (hissedar BAE ikametgahı değilse);
 • Birkaç olası müşteriyi / veya mevcut müşteriyi listeleyin;
 • Hissedarların banka hesap özetinin kopyası (en fazla 6 ay);
 • Hissedarların adres kanıtı ile birlikte fatura kopyası;
 • Kurumsal yasal belgelerin ve banka hesap özetlerinin kopyası (BAE dışında başka şirketleri varsa hissedarlar için).

  Freezone şirketinin Dubai’de (BAE) tescil edilmesi, bir iş kurmanın ve BAE hükümetinden birçok avantaj elde etmenin ilk adımıdır. Dubai, BAE’deki Serbest bölge şirketinin başlıca faydaları:

  • Kurumlar vergisi yok ve tüm yıllık muhasebe ve vergi yükümlülüklerinden muafiyet;
  • Halka açık kayıt için hissedarların ve yöneticilerin isim ve detay bilgilerini açıklamadan Freezone şirketini kaydedin;
  • Freezone şirketini% 100 yabancı mülkiyete kaydedin;
  • 80’den fazla ülke BAE ile Çifte Vergilendirmeyi Önleme Anlaşması imzaladı ve müzakere etti;
  • Bankacılık Düzenlemeleri ve birden fazla para birimi aracılığıyla destek. 

  One IBC , yalnızca BAE’deki RAK Serbest Bölge, Dubai Serbest Bölge (DMCC), Ajman Serbest Bölge gibi yabancı işletmeler için geçerli olan avantajları elde etmek amacıyla Freezone şirketinizi birçok özel alanda kaydettirmeniz için size rehberlik edebilir ve destek olabilir.

  bg-2

  Birleşik Arap Emirlikleri Dubai Vize İşlemleri

  Dubai Vizesi başvurunuz, başvuru sahibi ile ilgili güvenlik açısından olumsuz bir durum olmaması hâlinde; Bayram ve Yılbaşı gibi özel dönemler ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi tatil günleri (Cuma, Cumartesi) haricinde, işleme alındığı andan itibaren ortalama 72 saat içerisinde (3 B.A.E. İş Günü) sonuçlanmaktadır. Ekspres olarak yapılan başvurularda bu süre 2 ile 10 saat arasındadır.

  Bu süre; başvuru sahibinin güvenlik incelemesine göre daha da kısalabileceği gibi daha da uzayabilmektedir. Örneğin daha önce Birleşik Arap Emirlikleri’nde sizinle aynı İsim ve Soyismini taşıyan bir kişi vize ihlâlinde bulunmuşsa, bir suç işlemişse, bir olaya karışmışsa, sizin konuyla hiçbir ilginiz olmamasına rağmen vize başvurunuz bir süre daha güvenlik birimi tarafından detaylı incelenebilir ve en kısa sürede sonuçlandırılır.

  Genel olarak bir Dubai vize başvurusunun sonuçlanma süresi ortalama olarak 3 Dubai iş günüdür.

  Başvuru sahibinin güvenlik soruşturmasıyla ilgili olarak; ortalama süreyi geçmesine râğmen hâlâ sonuçlanmamış başvurular olabilmektedir. Başvurunuz ile ilgili her türlü gelişme tarafınıza E-Posta ve SMS ile anlık olarak bildirilmektedir. Tarafınıza aktarılan yeni bir gelişme (E-Posta / SMS) olmamış ise, başvurunuz ile ilgili bir ilerleme de yoktur ve her şey olağan sürecinde devam etmektedir.

  Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaporta sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri’ne girişinde herhangi bir vize talep edilmemektedir. Ancak Bordo (Umumi) pasaport sahiplerinin Dubai’ye girişlerinde Birleşik Arap Emirlikleri vizesine sahip olmaları gerekmektedir.

  Dubai Vize Türleri 2 ana başlıkta incelenmektedir.

  • Turistik & Ticari & Ziyaret Amaçlı Verilen Vizeler
   • 30 Günlük (Tek Girişli) Turistik Vize
   • 30 Günlük (Çok Girişli) Turistik Vize
   • 90 Günlük (Tek Girişli) Turistik Vize
   • 90 Günlük (Çok Girişli) Turistik Vize
  • Oturum & Çalışma & Eğitim Amaçlı Verilen Vizeler
   • 6 Aylık (Sınırsız Girişli) Vize
   • 1 Yıllık (Sınırsız Girişli) Vize
  • Daha önce vize ihlâlinde bulunmuşsanız (kalış sürenizi aşmışsanız veya yetkili merciler tarafından zorla çıkartılmışsanız) ek bir güvenlik soruşturmasına tabii tutulursunuz. Bu süreç yaklaşık 10-15 iş gününe kadar uzayabilmektedir. Sürecin sonunda vizeniz onaylanmama riskine sahiptir.
  • Bir önceki Dubai seyahatinizde, Birleşik Arap Emirlikleri’nde 20 (yirmi) gün veya daha fazla sürede kalış yaptıysanız, tekrar Dubai vizesine başvuru yapabilmeniz için; Birleşik Arap Emirlikleri’nden çıkış yaptığınız tarihten itibaren 31 gün geçmiş olması gerekmektedir.
  • 25 yaş altı bekâr bayanlar, aileleri yanında olmaksızın yalnız başına veya arkadaşlarıyla birlikte seyahat edecekleri zaman ek bir güvenlik incelemesine tabi tutulabilir ve vize başvuruları onaylanma riski taşıyabilir.
  • 65 yaş üstü kişiler, yalnız veya kendileri gibi 65 yaş üzerindeki başka bir aile bireyiyle veyahut ailesinden olmayan başka bir kişi ile seyahat edecekleri zaman ek güvenlik soruşturmasına tabii tutulabilirler ve vize başvuruları onaylanmama riski içerebilir. Bu durumla karşılaşılmaması adına 65 yaş altı aile bireylerinden birisiyle seyahat etmeleri ve bu kişi için de vize başvurusu yapılması tavsiye edilmektedir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasına rağmen, doğum yeri Afganistan, Filistin, Irak, Lübnan, Suriye, Tunus, Yemen ülkelerinden herhangi birisi olan kişiler, ek güvenlik incelemesine tabii tutulacak olup, inceleme sürecinde bu kişilerden ek belgeler talep edilebilir ve vize başvurusu olumsuz sonuçlanma riski taşıyabilir.

  Vize başvurunuzu onaylamak veya reddetmek, Dubai İkamet ve Yabancılar Genel Müdürlüğü’nün (DNRD) takdirinde olmakla birlikte, başvuru sahiplerinin ihtimal dahilindeki herhangi bir mağduriyetini en aza indirebilmek adına 30 Günlük Tek Girişli ve Ekspres vize başvuru türlerinde, şartları karşılamanız durumunda başvuru merkezimiz tarafından ücret iade politikası uygulanmaktadır. Bu politika pandemi koşulları sebebiyle askıya alınabilir. Lütfen başvurunuzu gerçekleştirmeden önce okuyup onaylayacağınız hizmet sözleşmesini kontrol ediniz. Ücret iade politikası yürürlükte ise bu sözleşmede yer alacaktır. Aksi hâlde herhangi bir ücret iadesi söz konusu olmamaktadır.

  Cuma ve Cumartesi günleri Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi tatil günleridir. Tüm başvuruların bu bilinçte yapılması tavsiye edilir. İnceleme süresi Cuma ve Cumartesi günlerine tekabül etmeyen başvurularınız ortalama 72 saat içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu süre ortalama bir süre olup, herhangi bir kesinlik teşkil etmemektedir. Bayram ve yılbaşı gibi yoğun dönemler ile Birleşik Arap Emirlikleri’nin resmi tatil günlerinde bu uzayabilmektedir.

  Birleşik Arap Emirlikleri – Dubai vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı tüm emirliklerde (Abu Dhabi, Ajman, Dubai, Fujairah, Ras al-Khaimah, Sharjah, Umm al-Quwain) geçerlidir.

  En çok tercih edilen Otuz günlük Tek girişli indirimli Dubai vize ücreti 5 Mayıs 2022 tarihinde 2.198 TL‘dir. (*) Bu vize türünde başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda; ödemiş olduğunuz başvuru ücretinin tamamı memnuniyet politikamız çerçevesinde tarafınıza iade edilmektedir. (*) Bu politika pandemi koşulları sebebiyle askıya alınabilir. Lütfen başvurunuzu gerçekleştirmeden önce okuyup onaylayacağınız hizmet sözleşmesini kontrol ediniz. Ücret iade politikası yürürlükte ise bu sözleşmede yer alacaktır. Aksi hâlde herhangi bir ücret iadesi söz konusu olmamaktadır. Birkaç çeşit vize türü mevcut olup, diğer dubai vize türlerine ait ücretler aşağıda yer aldığı gibidir:

  DUBAİ VİZE ÜCRETLERİ

  Turistik, Ticari veya Ziyaret amacıyla başvurulacak vizelerde, vize ücretleri değişiklik göstermemekte olup, hepsi için yukarıda belirtilen fiyatlar geçerlidir. Bu vize türlerinde seyahat amacına göre farklı bir ücretlendirme yoktur.

  Dubai vize dolandırıcılığı hakkındaki çok önemli uyarıları okumak için aşağıdaki tuşa tıklayabilirsiniz.

  Başvuru ücretlerinin içerisine KDV, diğer tüm vergiler ve işbu başvuru portalının 110 USD (On Amerikan Doları) olan Online Hizmet Bedeli dahil olup, ödeme sırasında vize başvurusuyla ilgili ek bir ücret ile karşılaşmazsınız.

  Resmi Yetkililer tarafından başvurunuz işleme alındıktan ya da vizeniz onaylandıktan sonra da herhangi bir gizli ücret ile karşılaşmayacağınız gibi, Havalimanına iniş yaptığınızda sizden vize ile ilgili herhangi bir vergi talep edilmesi söz konusu olmayacaktır. Vizenize ait tüm vergiler gerekli kurumlara sizin adınıza ödenmektedir.

  Dubaide-Sirket-kurulumu-33

  BAE Banka Hesabı Açmak Sıkça Sorulan Sorular

  Birleşik Arap Emirlikleri’nde Banka Hesabı Açılışı  

  Birleşik Arap Emirlikleri’nde açılan kurumsal banka hesabı veya Birleşik Arap Emirlikleri’nde açılan kişisel banka hesabı arıyorsanız doğru yerdesiniz:
  • Birleşik Arap Emirlikleri’nde banka hesabı açılışı olan Birleşik Arap Emirlikleri’nde banka hesabı
  •  Kurumsal banka hesabı açılışı, Birleşik Arap Emirlikleri
  •  Offshore banka hesabı açılışı, Birleşik Arap Emirlikleri
  • İşletme banka hesabı açılışı, Birleşik Arap Emirlikleri
  •  Kişisel banka hesabı açılışı, Birleşik Arap Emirlikleri Mevcut banka hesabı açılışı, Birleşik Arap Emirlikleri
  • Offshore banka hesabı açılışı, Birleşik Arap Emirlikleri● Birleşik Arap Emirlikleri’nden offshore kurumsal banka hesapları

  İşletme bankacılığı, kişisel bankacılık, fintech bankacılık, denizaşırı bankacılık, uluslararası bankacılık, uluslararası bankacılık ve finansal hizmetler için destek.

  Şirket Türünü Seçin

  Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki hizmetlerimizde banka hesabı açmak ve ayrıca Birleşik Arap Emirlikleri’nden açılan denizaşırı banka hesabı için listemizden bir banka seçin.

  1. Birleşik Arap Emirlikleri için banka işlemleri için banka hesabı açma başvurusu, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki tüm belge setinizi gönderiyoruz.

  Birleşik Arap Emirlikleri için eksiksiz belge setini aldığımızda, Birleşik Arap Emirlikleri’nden kurumsal banka hesabı veya açık deniz banka hesabı talebini işleme

  ●Her banka hesabı açma başvurusu, desteklenen banka listemizden sizin tarafınızdan seçilen 1 banka için geçerli olacaktır.

  ● Bankacılık başvurusu aynı anda sadece 1 banka için işleme alınacaktır.

  ● Bankacılık başvurusu denemesi, her denemeden sonra sayılacaktır.

  ● Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki banka tarafından başarılı bir şekilde kabul edildikten sonra, seçilen hizmetlerimiz ve paketimiz, banka hesabı açılışı başarılı olmazsa 6 denemeden sonra bile eksiksiz olarak kabul edilecek ve hizmetlerimiz ve paketimiz tamamlanmış sayılacaktır.

  ● Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki banka hesabı onayı Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki bankanın takdirine bağlıdır, banka hesap açma talebini kabul edebilir veya reddedebilir ve yasal, mali veya manevi olarak sorumlu tutulamayız.

  • *Not – Birleşik Arap Emirlikleri’nde banka hesabı açma hizmetlerimiz için fiyatlarımız, müşterinin profiline ve uyruğuna göre değişebilir.
  • Uluslararası yatırım portföyü sahibi insanlar.
  • Yurt dışındaki tedarikçilerine ödeme yapan işletmeler.
  • Birleşik Arap Emirlikleri’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler.
  • Türk lirasından çevirmeye ihtiyaç duymadan Birleşik Arap Emirlikleri dirhemiyle ile ödeme almak ve göndermek isteyen herkes.